Každý deň máme minimálne jednu novú príležitosť ako začať svoje nové podnikanie. Či už nám kamarát ponúkol spoluprácu v nejakej maklérskej firme, napadol nás spôsob ako spojiť gelovanie vlasov s ich česaním (toto raz fakt dám dokopy) alebo sme len boli v amerike pozrieť starú mamu a všimli sme si tam kopu prístrojov a pomôcok ktoré by mohli fungovať aj u nás. Každá takáto myšlienka má nejakú silu. Využite ju! Začnite s ňou podnikať.

Podnikanie je o pomoci ľudom. A úspešní podnikatelia sú tí, ktorí spočiatku mali nejaký problém. Nevzdali sa, našli riešenie a potom ho ponúkli celému svetu. Microsoft, Ford, Google, Tesla ale aj mnoho iných umožnili ľuďom pracovať s produktmi ktoré pred tým boli len pre HIGH society. Ale nikdy by neverili keby im niekto povedal že raz budú milionári alebo miliardári. Spočiatku išlo o jednoduchú pomoc ľuďom.

Začnite tam kde ste a s tým čo máte!!! Proste začnite. Nečakajte na novú kameru ak robíte videoklipy, ani na nový fotoaparát ak profesionálne fotíte. Nečakajme na žiadne nové vymoženosti nášho biznisu, či príde nový tovar, nový typ zmluvy, upgrade nášho produktu alebo očakávame prechod do nových kancelárií... Ak ste raz mizerný predajca, nepredáte ani Iphone za 50€.. Naučte sa s tým čo máte, tam kde ste. Keď predávate autá v Rožnave, tam aj začnite. Vypracujete sa a postupne si otvoríte pobočky aj v iných mestách. Ak ste fotograf, naučte sa špičkovo fotiť s rodičovským foťákom. Každý výkonnejší foťák už vám len prinesie lepšie výsledky. Keď ste tvorca webstránok, začnite s obyčajnými template-mi. Predávajte ich a postupne si zarobte na lepší program, hardware a pod. Nevymýšlajte s blbosťami typu: "Keď budem mať lepší...", "O týždeň začnem, lebo mi mamka kúpi..." alebo "Cvičiť začnem až o mesiac, lebo vtedy mi dojde výplata a môžem si kúpiť pernamentku."...

Proste začni! Bill Gates sa nikoho nepýtal. Proste začal. Pri uvedení najnovšieho počítača Altair (vtedy bez operačného systému) zavolali majiteľovi spoločnosti že majú pre nich operačný systém. Nič nemali a všetko robili ručne na stroji. To isté zopakovali pár rokov neskôr pri IBM. NIČ nemali. Ani čiarku napísanú. Program ktorý im zarobil miliardy kúpili od jedného počítačového maníka za 50tis.$, prerobili a pustili do predaja. To isté urobil Steve Jobs. Nabehol so svojim prvým podomácky vyrobeným počítačom v drevenej škatuli na prednášku o najnovších počítačoch Altair (ktoré mimochodom boli krásne a v plechových obaloch)... Nečakal až mu mamka kúpi stroj na lisovanie plechu. Atď. Ľudia ktorí nečakali, nakoniec zvíťazili v konkurenčnom boji, lebo nepozerali na konkrétny produkt, ale na prínos ktorý mal priniesť človeku. (V akomkoľvek obale).. ;)

Nerieš hovadiny, proste začni!!!

A teraz vás znova pozývam medzi mojích obľúbených ničnerobiacich komentátorov dole v diskusii.. ;) (Nezabudnite spomenúť že to vôbec nieje ľahké začať, že preháňam, že sa to nedá a iné trápne výhovorky prečo NEzačať. ;)